9 Ağustos 2016 Salı

Kadınlar için 2016 Moda Trendleri

Çoktan kullanım tarihi eskiyen 2015 modası, yerini enerjik ve şık tasarımlara bırakıyor. Bazı detaylar geçen seneden bu seneye aktarılırken, bazı detaylar ise şimdiden unutulmaya başlandı bile. Bu senenin modasındaki kimi çizgileri görünce sevinebilir, kimilerini giymek içinse cesaretini toplamaya ihtiyaç duyabilirsin.


2016 moda trendlerini belirleyen tasarımcılar, kadın giyimde beklenenin ötesinde çok daha dişi ve çok daha bireysel ifadeleri öne çıkarıyorlar. Yeni modanın çizgileri, cesur noktalara parmak basarak, bohem tarzdan şehirli şık kadına kadar herkesi kucaklıyor.


Geçen sene kendine vitrinlerde yavaş yavaş yer edinen bol pantolonlar, 2016'da da saltanatını sürdürüyor. Her boy bol pantolon arasından vücut tipine göre en uygununu seçebilirsin. Kısa boyluysan topuklularla, uzun boyluysan yaz aylarında sandaletlerle pantolonunu kombinleyerek bu modaya rahatlıkla uyum sağlayabilirsin. Basen bölgen genişse, bilekte biten bol pantolonla algıyı yönetebileceğini ise aklından çıkarma! Çeşitli tunik modelleri ile kombinleyeceğin bol pantolonlarla stilini yaratırken kendini
özgür bırak!“Off shoulder trend” bu sene de devam ediyor. Sahilde, sokakta, ya da şık bir davete giderken omuzu açık elbise ve bluzleri tercih edebilirsin. Dekolte hakkını omuzdan yana kullan. Üst bedenin zayıfsa hiç düşünme. Fakat omuzların genişse bu maddeyi es geçmeni öneririz. Modanın her kuralına değil, kendine yakışanına uyman gerektiğini asla aklından çıkarma!


80'li yıllara damgasını vuran karpuz kolların kabarık ve gösterişli duruşları geri geldi. Romantizm ve kadınsı zarafeti ön plana çıkaran karpuz kollu modeller, bir taraftan ihtişamı ve gösterişi de vurguluyor. Tasarımcılar, karpuz kollarda dantel kullanımı ile vintage görüntüyü ön plana çıkarmakla kalmayıp, yüksek belli pantolonlarla kombinleyerek 80'lerden çağrışımları cesurca sergiliyor.


2016'nın en gözde renkleri toz pembe ve bebe mavisi. Ama sen parlak yeşilleri, mavi tonlarını, çöl renklerini, şeftali tonlarını ve metalik renkleri de kullanmaktan çekinme. Çünkü bu sene rengarenk görünenler, modayı takip ettiklerinin de mesajını vermiş olacaklar.
Bu sene uzun kollar iyice uzuyor. Ellerin yarısına kadar uzayan kollarla flörtöz bir tavır sergileyen kadınlar, romantik duruşlarıyla göz dolduruyorlar.


Kışın üşümemek için üst üste giyinmek zaten normaldir, ama bu sene bu tarzı moda olduğu için gönül rahatlığıyla deneyebilirsin. Sıra dışı kombinlerden hiç çekinmene gerek yok. Altta t-shirt üstte atlet; üstte elbise, altta kazak gibi alışık olunmayan tarzda giyinmek, 2016 moda trendlerinin olmazsa olmazları arası da yer alıyor. Bunun için özel üretilmiş giyilebilir aksesuarları cesurca gardırobuna ekleyebilirsin.


Bohem trendin baş unsurlarından püsküller bu sene sandaletlerde, çantalarda, eteklerde, mayolarda, pantolonlarda, yani her yerde bolca kullanılıyor. Bluzlere, ceketlere ve t-shirt'lere hareket katan püsküller, özellikle kol ve etek uçlarında yer alıyor. Sen de dolabına püsküllü bir parça ekleyerek havalı bir görünüme bürünebilirsin.
Elbise, etek ve pantolonların gerek üzerinde katman olarak bir tül geçişi kullanmak, gerekse tülü bir garni olarak kullanmak bu senenin modasındaki en şık detaylar arasında yer alıyor. Romantizm, cazibe, dişilik ve nostaljinin vurgulandığı tüllü modelleri denemekten çekinme!


70'li ve 90'lı yılların kadınlarını çekici kılan asimetrik bluz ve elbiseler bohem görüntüleriyle vitrinleri süslüyor. Özellikle 70'lerin özgür ruhunu anvelop kesimlerde, bol pantolonlarda ve tek düğmeli ceketlerde bu sene daha çok hissedeceğiz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder